שיקום מבנים באמצעות סנפלינג

משהו השתנה במבנה בו אתם גרים, אם זה מבנה רב שנים, ייתכן מאוד כי הגיע הזמן לשקם את המבנה. כאשר מדובר בעניין של שיקום מבנים, אין מדברים על שיפוץ סטנדרטי אלא אל שירות מציל חיים שאיננו קשור בעליל לביצוע עבודות תחזוקה הרגילות. שואלים מה כדאי לעשות? איך אתם שומרים על בטיחותכם ובטיחות כל הדיירים בבניין שלכם? במיוחד עבורכם, מידע מסקר אודות שיקום המבנה והחיים שלאחר מכן.
האם גם אתם קיבלתם התראות לא מעטות בצורת אריכים המועדים לנפילה? חשוב לפנות אל גוף אשר יספק לכם שיקום מבנה בכדי לסלק את הכשלים ואת הסכנות שבדרך. כיצד אתם מתכוננים לתרחיש רעידת אדמה אם חלילה יפקוד אתכם? לוקחים חלק בוועד הבית של הבניין? עשו את הבחירה הנכונה באמצעות גבהים- חברה שיודעת לדבר ולבצע שיקום כיד המלך.
שואלים כיצד לבדל את עצמכם בין הצעת מחיר שהיא שיפוץ לבין הצעת מחיר משקמת מבנה ומצילת חיים? במאמר זה חשוב לציין כי אין מדברים על צבע מתקלף או התבלות של התקרה אלא מעבר לכך! לעיתים כאשר הבניין ישן וחשוף, מדובר על סכנה ממשית לדיירים ולעוברי אורח.
חיזוק המבנה ושיקומו קשור גם בחיזוק אריכים המועדים לפול, בפרט במשרדים רבי קומות או בניינים בהם הקומה התחתונה מוצפת בעוברי אורח. בכדי שאף אחד לא ייפגע והנראות תראה מושלמת- גבהים מספקת לכם חיזוק אריחים באמצעות טובי נותני השירות המגיעים לכל קומה באמצעות מיומנות חבלי הסנפלינג.
העובדים של גבהים לא רק מיומנים אלא מצוידים באחריות מקצועית לגבי כל המשימות בגובה וזאת על מנת להעניק גם לכם וגם לדיירי הבניין את השקט הנפשי והביטחון הראוי. הרעיון של עבודה בטיחותית בגובה הינה גם לספק שירותים של שיקום קירות חיצוניים וכן איטום חדרים רטובים והחלפת אבני איטום חיצוניים הנמצאים אף הם בגובה.
משימות מורכבות מהסוג הנ"ל מתרחשות אך ורק באמצעות פיגומים, סולמות ואצל גבהים, תוכלו ליהנות משירות עם איכויות של סנפלינג – כאמור גלישת חבלים. נכון להיום, בעלי מקצוע בעלי דרג הגבוה ביותר מבינים ואף משתמשים ביתרונות הסנפלינג גם בכדי להצליח את המשימות וגם בכדי לחסוך בעלויות גבוהות ובזמן יקר.
בין יתרונות הסנפלינג ניתן אף להשיג טיפול נקודתי נכון ויעיל נוכח היכולת להגיע בדיוק למיקום הבעיה ולפתרון המידי. אחרי הכול, הפתרון הטוב והיישומי ביותר מתחיל בבחירת כלי עבודה שיכולים לייעל את המשימה ולמזער סיכונים ונזקים מיותרים.
בסיכום דבר, אם גם אתם צריכים עבודות בגובה והתנהלות בטיחותית, קצרה ונכונה , הכירו את גבהים- חברה העוסקת אך ורק עם אישורים ותקנות של משרד התמ"ת ומכון התקנים.
אצלנו בגבהים תמצאו את טובי העובדים ומיומנים בסנפלינג נוכח קורסים והכשרות מתואמות בהתאם לכללי בטיחות אלו.
מחפשים חברה עם שיטות עבודה נכונות ובטוחות? אצלנו בגבהים לא מתפשרים אלא על הטוב ביותר.

חשיבות שיקום המבנה

שאלת השאלות הינה מה ההבדל בין שיפוץ או בין שיקום של מבנה רעוע? איך עושים את זה נכון? בכדי שלא תשגו בבחירות שלכם, כוועדי בית, חשוב לבחור ולעשות את הדברים שיספקו לדיירים שלכם ואף לכם את הטוב ביותר.
כאשר מדברים על שיפוץ, מדברים על המראה החיצוני של המבנה וגם על המבנה הפנימי כאשר המטרה היא נראות והקפצת שוויו של הנכס. שלא כמו שיפוץ נכס, שיקומו של מבנה עוסק בפרטים המורכבים יותר עם הנחת דגש לשיקום. נכון להיום, מבנה שהתיישן הופך להיות לא רק פחות אטרקטיבי אלא גם מסוכן למגורים וכאן נכנסים שירותי שיקום המבנה לתמונה. כאשר צצים עם השנים סדקים בקירות ואפילו רטיבות, הנכם מחויבים לפנות אל חברה שעיקר תחומי עיסוקה קשור בשיקום מבנים. כאן מצטרף עניין השיפוץ זה גם לשיקום המבנה ומעניק לתושבי הבניין מגורים גם נראות וגם ביטחון.
במדינות זרות, העניין הינו עניין שלא פוסחים עליו, כמדי 15 שנה דיירי בניין כזה או אחר, מגישים את הכספים אותם חסכו ומשקמים בניין ישן. מאידך, בישראל, הכללים קצת שונים, כאן, כל בניין דואג לצרכים של הדיירים או על פי התקציב הקיים. בבוא הזמן בו הבניין צריך לעבור שיפוץ או שיקום, מגלים הדיירים כי אין להם את העלות הרצויה וכך למעשה דוחים הליך קריטי ביותר של שיקום מבנה עד שכמובן, אין יותר ברירה.
דחייה של שיקום מבנה הינה בעיה קריטית ביותר היות והנזק המזערי או הקטן הופך גדול יותר ויותר וכך גם עלויות התיקון. מיותר לציין את הסיכונים הנלקחים בחשבון, הן לדיירים עצמם והן לעוברי אורח העלולים להיפגע ממפגעי הבניין הישן.
בכדי שלא תגיעו למצב הנ"ל חשוב ביותר שלא לפסוח על תיקונו ושיקומו של המבנה כמה שיותר מהר וכך ייטב. אחת לכמה שנים- ראוי שלא לחכות 15 שנה או יותר ולתת למקצוענים בתחום לעשות זאת עבורכם ועבור הדיירים שלכם.
אצלנו בגבהים, עבודות השיקום מבוצעות על הצד הטוב ביותר. אנשי המקצוע שהם חלק מהארגון ומועסקים בחברה מגיעים עם ניסיון רב בתחום. כאמור, שיקום המבנה יבוצע באמצעות פועלים אמינים, לצד חומרים איכותיים והחזקים ביותר שיש לשוק להציע.
מכאן, כשאתם מחפשים חברת שיקום מבנים, חשוב לפנות אל חברה שחשיבות השיקום הינה קריטית גם עבורה ומה שטוב לכם טוב גם לה. בחירת אנשי מקצוע מנוסים הינו הליך קריטי הן עבור העלויות אותן אתם משלמים והן בעבור האמינות. פעולת השיקום מצריכה אחריות כבדה מאוד גם בהיבט הבטיחותי שלה ורק אחר כך בנראותה.
רוצים לשקם את מבנה הדירות שלכם וליהנות מתוצר טוב ובטוח לשנים רבות? בקרו באתר הבית שלנו והצטרפו ללקוחות שאוהבים שירות מהיר ובטוח.

הצלת המבנה באמצעות שיקום מבנים חיצוניים

להישאר בשליטה, לקבל את התמיכה הנכונה ביותר. זה אפשרי, כדי לשמור לא רק על עצמכם ועל העוברים והשבים אלא גם על דיירי הבניין שעל בטיחותם הנכם מופקדים אתם צריכים חברה שיודעת לתת מענה לשיקום המבנה הישן. בכדי להשיג ביטחון מוחלט ובפרט בכדי שאף אדם לא ייפגע, אם קורות הבניין שלכם לרבות הקירות חלשים והאריחים אינם כתמול שלשום, כדאי לכם לקחת את האחריות החל מרגע זה.
זקוקים לאטום את הקירות החיצוניים של המבנה? השוק הפתוח מציע עשרות סוגי חיפוי ורק כמה חברות מקצועיות שיודעות להתאים את סוג הטיפול הנכון לקיר הרלוונטי. לאחר חדירה של מי גשמים מהקיר החיצוני, אפשר להבין כי הבניין שלכם כבר לא כתמול שלשום ועליכם מונחת האחריות לשקם אותו באמצעות כספי הדיירים המפקידים בידיכם את האחריות לכך.
כאשר הקירות מלאים בקילופי שפכטל, יש בועות אויר ומים, כתמי צבע על הקיר ואפילו כתמי עובש- אתם מחויבים לא רק כלפי עצמכם אלא בעיקר עבור הדיירים שלכם. בין כל הטיפולים והשירותים הנדרשים ובבואכם לאתר שירות של שיקום מבנים- חשוב מאוד לדעת אילו חומרים אכן יתאימו לחיפוי וחיזוק המבנה בשנית. האם יש צורך בשיקום חגורות הבטון והכנת תשתית לפני האיטום? אלו שאלות שהנכם מחויבים להשאיר למקצוענים.
האם גילתם לאחרונה חלקי בטון מנותקים או אפילו גילוי ברזל? מכאן, שיידרש מכם לתת אף תשומת לב מלאה באשר לשיקום הבטון עצמו הרבה לפני חידוש מערכת האיטום.
איטום קיר חיצוני לרבות סדקים ונימים מבוצע באמצעות חומרים ייחודיים בהזרקה רב שכבתית למטרת איטום האזור כולו. למקרה של עבודות בגובה, חשוב לבחור חברה המבצעת את פועלה באמצעות יכולות ורישיון עבודה בסנפלינג. פריסת חבלים מגג הבניין עד הקרקע בבטיחות המרבית, גלישה עד המוקד הבעייתי ותשומת לב מרובה במטרה לחזק את הקירות החיצוניים של הבניין. בין יתרונות הסנפלינג, מחיר זול, עבודה מהירה וזולה וקיצור הליכים תוך כדי תשומת לב לכל הפרטים החשובים.
עלות עבודה של איטום או שיקום קירות חיצוניים באמצעות סנפלינג תקבע על פי גודלו של הטיפול והנקודתיות. המחיר ישתנה בהתאם לשטח הטיפול.
בסיכום דבר, כשאתם צריכים או מנסים לאטום קיר חיצוני לבד מתוך דירתכם, אולי כדאי שתשאירו את המלאכה ליודעי דבר. קריטי ביותר לבצע מלאכת אטימת הקירות על ידי חברה מקצועית היות והזרקות מתוך הדירה עצמה יועילו לתווך הקצר בלבד.
מחפשים חברת שיקום מבנים, איטום והענקת חיים בטוחים יותר לכם ולדיירי הבניין המופקדים בידיכם? לפני שתבחרו את נותן השירות הנכון- וודאו כי הוא אכן יועץ איטום מוסמך ורק לאחר מכן בצעו עבודת שיקום או איטום מבנים. חוות הדעת המקצועית תספק לכם אחריות ובו זמנית, תשלול עבורכם התקלות עם נותני שירות העלולים להעניק לכם הצעת מחיר שאינה רלוונטית ובפרט יקרה יתר על המידה.
מחפשים חברת שתספק לכם אחריות מלאה במחיר שפוי? חברת גבהים תשמח לספק לכם ולדיירים שלכם את השירות הטוב, האמין והבטיחותי ביותר.

להרגיש בטוח באמצעות שיקום מבנים

בעידן בו רוב האנשים מחפשים לחיות במקום בטוח בעל איכות חיים גבוהה, מצטרפים גם אלו המתגוררים במבנה ישן ורוצים לשפר את מגוריהם. לשם כך, הם מגייסים את כל המשאבים הנדרשים בכדי לשמר את המבנה ולהשיבו למצב הקודם. לעיתים, כולל שימור או שיקום זה, הגנה על הקיים באמצעות חיזוק, ייצוב המבנה, שיחזור ולעיתים אף בנייה חדשה. כאמור, קיימות כמה וכמה גישות לשימור או שיקום המבנה בפועל ובו זמנית יש להתחשב בכמה גורמים כדי להוציא את המשימה לפועל. כדי להקל עליכם, הנה כמה דברים שיסייעו לדיירים בבניין שלכם להיות יותר בטוחים בזכות בחירה שקולה ונכונה.
כפי שהבנתם, שיקום מבנים מעניק לבניין המגורים איכות חיים אחרת ובו זמנית מסייע גם בהשבחת הנכס עצמו. שואלים אלו מבנים עוברים שיקום מהסוג הנ"ל? בעיקר מבנים ישנים מאוד או כאלו המאותתים על סכנה לדיירים או עוברים ושבים שעוברים בסמוך למבנה. בין יתרונות שיקום המבנה, הנה הזדמנות נפלאה לשבח את הנכס, להפוך אותו בטוח יותר ולאפשר לו להשיג מראה חדשני ומעודכן לפי העיצוב העכשווי.
מהו הליך שיקום נכס/ מבנה?
בעת הוצאת שיקום בניין לפועל, מתאגדים להם קבלנים, אדריכלים, מהנדסים וכל מביני התחום כדי לפתור את מורכבותו של התהליך. זה קריטי משום שמדובר למעשה בהליך מורכב האמור להתרחש לצד חוקים ותקנות ברורות על פי חוק. בין יתר המטלות של השיקום, יש לקחת בחשבון גם את עניין השיפוץ וחיזוק המבנה בעת הצורך ובו זמנית לבדוק גם את מצב התשתיות הישנות ולהחליפן בהתאם. זה נכון גם לגבי מערכות החשמל הדורשות דקדוק רב ביותר וכן המים לרבות שלב המבנה ועוד.
זקוקים לשיקום המבנה הישן? דואגים לרווחת הדיירים שלכם ורוצים למנוע סכנות ולזכות באיכות חיים? לפני שאתם בוחרים קבלן שינצח על כל הליך השיקום וודאו מספר דברים כדלקמן:
• הכירו את העבודה מקרוב לרבות המשימות הנכללות בתוך שיקום המבנה כגון חציבה לחשיפת שלד הברזל, ניקוי עמוק של השלד, שיוף הברזלים, התייחסות לחלודה.
• קחו בחשבון את הגומחות/ חורים במבנה וודאו כי הם קיבלו את החיזוק המתאים.
• בסוף ההליך, יש לקחת בחשבון גם את טיוח הקיר בצורה מקצועית, צביעת המבנה כדי להשיג נראות מושלמת, בדיקה נוספת של תשתיות לרבות החלפתן (ביוב/חשמל) ועוד.
בסופו של דבר, חשוב מאוד לבדוק את נותן השירות, את מוניטין ותעודות כי הוא אכן מוסמך ומיומן לספק לכם את השירות. על כן, ראוי לעבוד עם תכנית עבודה ולהסדיר את הדברים עם דין ודברים ידועים מראש למען הסר ספק.
מחפשים את השמירה ההיקפית עבור הדיירים שלכם?

בקרו באתר הבית שלנו והשאירו את פרטיכם האישיים, אחד מאתנו ישמח לחזור אליכם בהקדם.

 

למה לבצע איטום גגות ביריעות ביטומניות

 

איטום גגות ביריעות ביטומניות מספק ביטחון ושקט בכל הנוגע לבעיות נזילה ודליפה של מים מהגג בתקופות של גשמים ועונת החורף בעיקר. כמובן שקיימים חומרים ושיטות נוספות לאיטום גגות אבל יריעות ביטומניות הן השיטה הכי אפקטיבית מבחינת עלות תועלת. היא אומנם לא מהזולות אבל היא גם לא דורשת תחזוקה כל שנה שנתיים אלא אפילו כמעט פעם בעשר שנים! (בהנחה שההתקנה בוצעה נכון לפי הכללים של התקן).
דליפה ונזילה של מים או אפילו חלחול הכי קטן היא דבר מסוכן מאחר וזאת לא בעיה שנפתרת בעצמה אלא רק הולכת ומחמירה וגורמת לנזקים ברכוש ובריאות (עובש). הרבה פעמים אנחנו נוטים לדחות ולחכות, אבל אז מגיע הקיץ והכל יבש והתייבש ומאוד קל לשכוח או לראות שיש בעיית אטימה בגג. זאת פעולה לא טובה כי אז נגמר הקיץ ומגיע שוב החורף ואז חוזרת הבעיה וכך העניין מתדרדר מחורף לחורף.

 

איטום גגות ביריעות ביטומניות או בכל שיטה אחרת מומלץ לעשות ברגע שמתגלה הבעיה ולא לחכות. גם כי כאמור העניין יחמיר וגם כי לתקן בעיית אטימה קטנה יותר זול מאשר לטפל בבעיית אטימה שהתרחבה ונפתחה בכמה מוקדים. עם זאת התקופה הכי טובה לאיטום גגות היא בתקופת הקיץ כאשר המשטח יבש ואין מים ולחות שיכולים להיכלא איפה שהוא בפנים או שהמשטח לא ידבק טוב. דרך אגב בגמר פעולת האטימה הרבה פעמים אפשר ואפילו צריך להציף את השטח הנאטם במים למשך כיממה ולראות אם יש נזילות ודליפות, פעולה זאת תתן אינדיקציה טובה לאיכות העבודה. מבחינת העבודה עצמה אז ישנו תו תקן שמפרט וקובע איך נכון ומה השלבים בתהליך איטום גגות. ביצוע לפי תו התקן תבטיח איטום טוב ועמיד לאורך זמן.

 

קיימים הרבה קבלנים שעוסקים באיטום גגות ביריעות ביטומניות. אבל לצעירינו לא כולם עובדים לפי התקן ולא לכולם יש הכשרה ותעודה של אוטם מורשה. אלא אלמנטים חשובים מאוד שכן זה יכול להיות ההבדל בין עבודה טובה ולא טובה וכך גם הצורך באיטום חוזר לאחר זמן קצר והוצאות כספיות נוספות שיכלו להיחסך. בעת בחירה קבלן מבצע תשאלו על תעודות ועבודות קודמות לדוגמא.

עבודות גובה

עבודות בגובה דורשות מקצועיות רבה, ניסיון וידע על מנת להצליח במשימות. מדובר בביצוע עבודות שמצריכות ריכוז ויכולת התמדה והתמודדות לאורך זמן. העובדים שמבצעים עבודות בגובה הרבה פעמים נמצאים תלויים על בניינים גבוהים או פירים במשך כמה שעות בתנאי מזג אויר של קור וחום. העובדים מיישמים יכולות טכניות בתחומי הנדסה ובניה ומקפידים על כללי הזהירות והבטיחות על מנת לשמור עליהם עצמם וכמובן גם לבצע עבודה איכותית.

 

כמה דוגמאות לעבודות בגובה: איטום גגות וגגות מרוצפים, איטום קירות חיצוניים, שיקום קירות חיצוניים, איטום חדרים רטובים, חיזוק והחלפה של אבני שיש רופפים, הרחקת יונים, ניקיון ושטיפת מבנים חיצוניים, התקנת שלטים וכדומה. משימות אלו מתבצעות בכמה דרכים ושיטות: פיגומים, סולמות והכי נפוץ הוא בעזרת סנפלינג - גלישת חבלים. סנפלינג הוא הכי שימושי מאחר ובגובה רב כמו במגדלי מגורים ומשרדים וכן פירים לבנות פיגומים צורך משאבים כמו זמן וכסף כאשר לעומת זאת בסנפלינג מאתרים את המיקום הכי טוב  ובעזרת ציוד מתקדם של גלישת חבלים מגיעים ישירות לנקודה שצריך לטפל בה. כמו כן יש מקומות שבהם הפתרון הכי טוב או הכי יישומי הוא עבודות סנפלינג עקב אופי המשימה או בעייתיות של המיקום.

 

כיום תחום העבודות בגובה מוסדר על ידי כללים ותקנות של משרד התמ"ת ומכון התקנים. משמעות הדבר שהעובדים עוברים הכשרות וקורסים ללימוד המקצוע, המעסיקים מבצעים ביטוחים ופועלים בהתאם לכללי הבטיחות. לעומת בעבר לפני הסדרת התחום כל חברה פעלה לפי שיקול דעתה בנוגע לבטיחות ושיטות עבודה נכונות. השינוי של הזמן הנוכחי גורם ללקוחות לקבל חברות יותר מקצועיות, בטוחות וזהירות מה שעוזר לקבל תוצר עבודה יותר איכותי ואמין.

 

שירות טוב ללקוח מתבטא גם באמינות והגינות וכחלק מזה קבלת ייעוץ ראשוני ללא התחייבות היא תחילת הדרך ללקוח מרוצה.
צרו קשר לקבלת פרטים נוספים לעבודות בגובה עבור הצורך שלכם.

עבודות סנפלינג

עבודות סנפלינג או גלישת חבלים בעברית הן עבודות של ביצוע משימות הנדסה ובניה במבנים בעלי גובה רב או גישה מסוכנת לבני אדם. שיטת הסנפלינג היא שיטה יותר נקיה ויעילה מאשר המקבילה שלה לביצוע אותם עבודות, שיטת הפיגומים. בשיטה זאת אין סכנת פגיעה במבנה שעליו עושים את העבודה. השיטה מיושמת בבניינים ומבנים הנדסיים בגמר הבניה שלהם על ידי הקבלן וגם במבנים קיימים מספר מועט או רב של שנים כמו בתי מגורים או משרדים. משימות אלו מתבצעות במזג אויר קר וחם כאחד, כל לא נשקפת סכנה לחיי העובדים או לשלמות העבודה.

 

עבודות סנפלינג הופכות להיות פופולריות יותר ויותר לתחזוקה, תיקון וגמרים של מבנים הנדסיים הודות למאפיינים של אפשרויות גישה אופטימליות למקומות מסובכים ומאתגרים. בשיטה זאת מקבלים גמישות ויכולות ביצוע יעילות יותר יחסית לשיטות המסורתיות של פיגומים וסולמות. הלקוח מרוויח פתרון איכותי מבחינת מקצועיות ויעילות של זמן - עלות.

דוגמאות לסוגי העבודות שמבוצעות היום בשיטת הסנפלינג: פתרונות איטום של מבנים כתוצאה מסדקים, חיפוי חיצוני רופף,איטום גגות או מבנים תת קרקעיים. בנוסף פתרונות שיקום למיניהם, חיזוק אבני שיש וצביעה חיצונית למבנים. כמו כן עבודות ניקוי מבנה וחלונות הבניין לצד התקנת שלטים ופתרונות הרחקת יונים.

 

כתוצאה מהסדרה של התחום על ידי רשויות כמו משרד התמ"ת ומכון התקנים, החברות שעוסקות בתחום זה מחויבות לציית לכללים ונהלים כמו הכשרות מקצועיות לעובדים, ציוד בעל תקן ישראלי ואירופי וביטוח. התוצאה המתקבלת היא מקצועיות רבה יותר של העובדים, בטיחות וביטחון בביצוע המשימה, איכות כוללת גבוה יותר. עבודות סנפלינג היא דרך אפקטיבית לספק תוצאה איכותית של עבודות בגובה.

 

בעת בחירת חברה בתחום זה כדי לעשות סקר שוק קצר ולבדוק בין השאר את הניסיון של החברה ועובדיה והמלצות. ייעוץ ראשוני ללא התחייבות טוב לקבלת הערכה ומושג על אופי העבודה הנדרש והעלות הצפויה.

איטום גגות ביריעות ביטומניות

על מה מדובר?

יריעות ביטומניות הן שיטת איטום מן המשתלמות הקיימות היום בשוק. יריעות ביטומניות מספקות הגנה מפני נזילות ורטיבות לטווח זמן מאוד ארוך בלי הצורך לחזור ולתחזק אותן כל כמה זמן. מתי ולמה אוטמים את הגג?

בתקופת החורף הגג הוא החלק של הבניין שמקבל את עיקר המים מהגשמים וחשוף ביותר לנזקי האקלים. איטומו הוא הכי חשוב למניעת כניסה וחלחול המים לתוך החלקים האחרים של הבנין כמו תקרות, קירות ורצפות. כידוע רטיבות ונזילות מים גורמים להתפוררות ואף קריסה, במקרים קשים, של הגג וחלקים אחרים בבניין. איטום טוב וחזק בזמן הנכון - והכוונה היא לקיץ כשהמשטח יבש, הוא בעדיפות עליונה. ניתן לעשות זאת בכל שיטה קיימת אבל בעזרת יריעות ביטומניות התוצאה המתקבלת היא אפקטיבית יותר לטווח רחוק על רקע העובדה שיש צורך לחדש אותן רק לעתים רחוקות.

מה זה יריעות ביטומניות?

איטום גגות ביריעות ביטומניות דורש עבודה מקצועית ואיכותית על מנת לקבל כאמור איטום חזק לאורך זמן. יריעות ביטומניות קיימות בכמה סוגים שנבדלים בסוג החומרים והעובי שלהן. באופן כללי מדובר על חומר שהוא תוצר לוואי של תהליך זיקוק הנפט כאשר כאן מוסיפים פולימרים משופרים. בארץ איטום גגות מבצעים עם יריעות ביטומניות מסוג APP ואיטום מרתפים ורצפות משתמשים עם יריעות מסוג ה SBS. בנוסף היריעות באות בעובי של 4 מ"מ או 5 מ"מ. קיים תקן של מכון התקנים שמנחה על שימוש ויישום נכון של האיטום. בין השאר התקן קובע שלאיטום גגות ביריעות ביטומניות נדרש מינימום עובי של 5 מ"מ. התקן מוסיף ומנחה שלפני ההצמדה יש לנקות את המשטח ולהניח את היריעות כך שתהיה חפיפה של 10 ס"מ בינן. את ההלחמה מבצעים עם מבער גז ומחממים גם את המשטח וגם את היריעה כדאי לקבל הדבקה והצמדה טובות.

קראו כאן מידע נוסף על איטום גגות ביריעות ביטומניות.

עברו לשאלות ותשובות נפוצות על איטום גגות ביריעות ביטומניות.

לחסרונות ויתרונות של איטום גגות ביריעות ביטומניות.

 

ישנם קבלנים שחוסכים בהוצאות ומביאים יריעות לא תקניות או לא מבצעים את ההתקנה לפי התקן. כשמדברים עם קבלן לפני הזמנה יש לוודא שהוא משתמש ביריעות ביטומניות לפי התקן ושהחברה שלו מוכרת על ידי משרד התמ"ת ובעלת תו תקן. כך ניתן להבטיח שיתקבל איטום איכותי ועמיד.

 

בחברת גבהים מבצעים עבודות איטום גגות ביריעות ביטומניות על פי הנחיות התקן ומחזיקים בתעודת אוטם מורשה. מקצועיות, אמינות והגינות הן חלק מהשירות שלנו ללקוח. עובדינו עוברים קורסי הכשרה בנושאים אלו ומשתמשים בציוד איכותי לפי דרישות התקן ומשרד התמ"ת. אנחנו מספקים שירות אדיב ועבודה מקצועית. 


צרו קשר
עוד היום לייעוץ והצעה לאיטום הגג שלכם לפני בוא החורף והנזילות בבניין.

 

איטום גגות

בכל חורף גגות הבניינים חשופים לכמויות גדולות של מים שנופלים ומטפטפים ישירות על המשטחים הפתוחים של הגגות. במידה ויש סדקים או שברים, קטנים כגדולים, הם מאפשרים למים להיכנס לתוך המבנה. רטיבות שנוצרת מביאה למצב שבו היא יכולה לגרום לנזקים מאוד חמורים בחלקים הפנימיים של הבניין. על מנת לטפל ולמנוע את נזקי חדירת וחלחול המים, נעשה איטום גגות. פעולה זאת היא מן החשובות והרגישות ביותר במבנה. הפעולה מיושמת בעזרת מספר שיטות וחומרים אוטמים. כאשר איטום מקצועי ואיכותי יעצור את הסכנה הצפויה.

איטום טוב כולל שלושה שלבים מקדימים חשובים שאיכות הביצוע שלהם ישליך על טיב ההגנה שהאיטום יספק, כלומר ככל שההכנה תהיה יותר קפדנית האיטום יהיה יותר מוצלח.

בשלב הראשון צריך לזכור שאת עבודת האיטום עדיף לבצע בקיץ בתקופה היבשה וזאת משתי סיבות עיקריות., האחת היא שמשטחים לאיטום יבשים וכך לא יישארו רטיבות ומים שילכדו בפנים ויזיקו. השנייה היא מחיר - הביקוש הטבעי לאיטום גגות הוא כמובן בחורף, בתקופה הרטובה ולכן העלות היא יותר גבוהה.

בשלב השני יש צורך להחליט עם איזה חומר איטום להשתמש וזה תלוי מאוד האם הגג כבר נאטם בעבר. אם על הגג כבר קיים איטום קודם חשוב לבחור בחומר איטום חדש שיתחבר טוב לקיים אחרת ייווצרו פערים ורווחים והעבודה לא תהיה שלמה ולא תהיה הגנה טובה.

בשלב השלישי למעשה כבר עושים את ההכנה המעשית בשטח והיא הניקיון והפינוי. זאת אומרת משטח האיטום צריך להיות נקי מכל אבק, חול, לכלוך ושאריות איטום ישן הקיים על הגג בנוסף לפינוי של החפצים מהגג כמו דודים, מרזבים, מזגנים וכו.

קבלן איטום גגות טוב יבצע את השלבים הנ"ל כחלק טבעי מהעבודה שלו והשירות המקצועי שלו. ישנם קבלנים שפחות מקפידים או חאפרים שיספקו עבודת איטום גגות שלא תתן את ההגנה הרצויה. עבודה לא טובה לא רק שתגרום לתשלום נוסף לתיקון האיטום אלא גם יכולה להיות בעייתית במידה ותבוצע בתקופה רטובה. חשוב לנסות לקבל המלצות וחוות דעת כמו עם כל בעל מקצוע ולבקש לראות תיק עבודות של הקבלן.


לקבלת הצעת מחיר
צרו קשר
עם חברת גבהים המתמחה בעבודות איטום גגות מקצועית ואיכותית.

חיזוק אבני שיש

עד 1994 חברות קבלניות בישראל היו מיישמות חיפויי אבן ע"ג קירות חיצוניים ללא תקן מסודר בנושא, כך שכל חברה קבלנית הייתה מאמצת לה שיטת הדבקה על פי ראות עינה (שיטה רטובה, שיטת ברנוביץ וכו...).
בהעדר תקן מסודר נוצר מצב כי אבנים היו נסדקות ונופלות לאחר מספר מועט של שנים ולעיתים אף באופן מידי.
כיום, צורת יישום חיפוי אבן מעוגן בתו תקן ישראלי אשר אמור למנוע מהקבלן להשתמש בשיטות לא עמידות. אולם, חוסר האכיפה מביא גם עכשיו למקרים רבים בהם הקבלן לא עומד בדרישות התקן.

שיטות חיפוי

כידוע ישנן שתי שיטות עיקריות לחיפוי אבן:

שיטה רטובה:

בשיטה זו משתמשים בחומרי מליטה צמנטיים בכדי לחבר את האבן לקיר.
היתרון בשיטה זו הינו קצב העבודה המהיר, והחומרים הזולים דבר אשר חוסך לקבלן המון כסף. בנוסף שיטה זו מצריכה פחות ידע מקצועי ויותר קל להשיג או להכשיר פועלים אשר יבנו בשיטה זו.

שיטה יבשה:

שיטה זו מעגנת את האבן לקיר ע"י מסילה \ ברגים כאשר יש חלל אוויר בין השניים. בצורה זו ניתן לשפר משמעותית את אטימות המבנה וגם את בידודו הטרמי מפני חום\קור. שיטה זו יקרה יותר בשל הצורך בידע וליווי מקצועי.
אין ספק כי שיטה זו בטוחה בהרבה משיטת התלייה הרטובה. אי לכך בוחרים בשיטה היבשה בעיקר במגדלים גבוהים, שם הסכנה מנפילת אריח שיש קריטית יותר. מעבר לכך, לרוב, במגדלים, גודל האבנים בהם מחפים את המבנה מאד גדול ואין באפשרות חומרי המליטה להחזיק את משקל האבן ולכן חייב להשתמש בשיטה זו.

נפילת אריחי שיש:

כאמור תופעה נפוצה זו נגרמת בעיקר בבניינים אשר נבנו וחופו בעזרת השיטה הרטובה.
הסיבה העיקרית לנפילת האבנים הינה היחלשות חומר המליטה.
סיבה שכיחה נוספת קשורה ישירות לבטון עצמו. לעיתים הבטון (התשתית לחיפוי) נסדק עקב קורוזיה (חלודה) המצטברת על ברזל הזיון. במקרה זה חובה לשקם את הבטון טרם עיגון האבן לקיר.
שיקום הבטון חייב להתבצע בצורה מקצועית ודרוש ידע וניסיון רב בכדי לטפל בו.

חיזוק לוחות האבן:

ההמלצה הכללית הינה לבצע חיזוק של 100% מהאבנים ולא להסתפק במקטעים מסוימים מתוך הנחה שאנו לא יודעים לזהות בוודאות את כל הכשלים ולכן רצוי לעגן את כל האבנים.

בטיחות:

עקב הסכנות הרבות בעבודות מסוג זה יש לוודא כי כל עובד יצויד בצמ"א (ציוד מגן אישי) ראוי ותקין.
כמו כן יש לתחום את כל שטח העבודה ולאסור כניסתם של עוברי אורח בשטח זה.

מפרט:

לפני תחילת העבודה יש למדוד את עובי הלוח, שיטת ההדבקה וטיב הבטון בכדי לבחור בורג מתאים בעל חוזק מספק אשר יבטיח נשיאת האבן.
באזורים בהם יש לחות גבוהה (בסביבה ימית) יש להשתמש בברגיי פלמ"ב (פלדה בלתי מחלידה – נירוסטה).
מיקום הברגים וכמות הקדיחות משתנות ע"פ גודל הלוח.
כמו כן אין לעגן אבנים בעלי סדקים \ שברים – אבנים אלו יש להחליף ולא ניתן לשקמם.

  1. ביצוע קדח ראשוני ללא רטט תוך כדי התזת מי קירור בעובי של כ-15 מ"מ
  2. ביצוע קדח שני עם רטט לתוך הקיר בעומק התואם את גודל הבורג בתוספת של 2 ס"מ לעמוק.
  3. ביצוע קידוח פאזה בכדי שראש הבורג יוכל להיכנס אל תוך הקדח
  4. ניקוי הקדח בעזרת לחץ אוויר
  5. החדרת הבורג והברגתו עד אשר ראש הבורג יוחדר כמעה אל תוך השיש.
  6. סגירת הקדח ע"י כפתור שיש תואם או ע"י רובָּּה מתאימה.
  7. ביצוע כוחלה סביב האבן והמשיקים.
  8. ליטוש האבן עד לקבלת תוצאה אחידה.
  9. נקיון האבן ע"י התזת מים להסרת האבק.
  10. התזת סילר ע"ג האבן לצורך קבלת שכבת איטום דקה ושמירה על האבן .

מפרט זה הינו בגדר המלצה כללית לביצוע עבודות חיזוק לוחות חיפוי, לכל מבנה ומבנה יש להתייחס בהתאם ולקבוע את אופן הביצוע במקום . בכל מקרה יש להתייעץ עם גורמים מקצועיים בנושא ואין להסתמך על האמור לעיל.

 

>>חזרה לכתבות ומאמרים

 

 

 

 

 

איטום גג ע"י חומרים פוליאוריטנים

כמה פעמים נאלצתם להזמין איטום כיוון שהאיטום הקודם אותו עשיתם זה מכבר התנפח והתפוצץ? מכירים את התחושה בקיץ של דירה מחוממת יתר על המידה כאשר בחוץ נעים? מהיום יש פתרון זמין ונוח. איטום הגג על ידי היפרדסמו (HYPERDESMO PB), אשר פותח באירופה, עונה על כל הדרישות המתוארות לעיל. האיטום הינו בצבע לבן מה שגורם להחזרה של קרני השמש ובכך מפחית משמעותית את הפיצוצים בשכבת האיטום וכפועל יוצא מכך גם מפחית את טמפרטורת הבית בימות הקיץ הקשים.

איך זה עובד?

היפרדסמו הינו חומר איטום דו רכיבי היוצר איטום חזק ואלסטי אשר לו יכולת הצמדות גבוהה למגוון רחב של שטחיי עבודה. הממברנה המתקבלת הינה בעלת עמידות גבוהה בפני קרני UV, דבר המקנה לחומר אורך חיים ארוך יותר מהחומרים המצויים היום בשוק. היתרון הגדול של חומר זה הינו בפשטות ההשמה. בניגוד לדרכי האיטום המקובלות היום בשוק (כדוגמת יריעות ביטומניות, זפת קרה וכד') ההיפרדסמו הינו חומר איטום פשוט ונוח להשמה.

 יצרן

AlChimica הינה חברה אירופאית בעלת ניסיון בתחום יצור פליאוריתנים למעלה מ- 25 שנה. איכות מוצריה מתבטאת בגמישות ובעמידות לאורך שנים בפני תנאים קשים כדוגמת קרני UV, מזג אוויר קשה, שחיקה וכימיקלים וכמו כן ביכולת הצמדות גבוהה למגוון רחב של משטחים שונים.

מוצרי AlChimica מבוססים באירופה במדינות כגון: ספרד, רוסיה, צרפת, בולגריה, יוון ועוד...

השמה

ראשית יש לנקות את המשטח ברמה גבוהה על ידי טאטוא יסודי ושטיפה של הגג, לאחר שהסרנו את כל הלכלוך יש ליישם שכבת יסוד, לתת לחומר להתייבש ועליו ליישם שכבת היפרדסמו ראשונית באמצעות מברשת רולר או איירלס בכמות מינימאלית של 1.2 – 1.5 ק"ג חומר למ"ר. יש להקפיד על הוראות הבטיחות של היצרן. כמו כן השימוש בחומר ייעשה רק על ידי כפפות מגן מסיכת נשימה מתאימה ומשקפי מגן. היפרדסמו הינו חומר המכיל חומרים נדיפים ודליקים ועל כן יש להימנע מעישון בסביבת העבודה.

טיב העבודה

למרות העליות הכרוכות בבצוע בדיקת תקינות (הצפה המטרה וכד') ביצוע בדיקות איכות עבודות האיטום הינם חיוניות ואף הכרחיות מכמה סיבות. ראשית קבלן איטום אשר 'נבדק' בסיומה של העבודה מטבע הדברים יבצע עבודה יסודית ומקיפה. שנית, ישנו חשש מתוצאות של בדיקה זו. לפני כל תחילת עבודה יש להכניס בחוזה ביצוע בדיקת תקינות.

בנוסף יוכלו הקבלן והדיירים לקבל תוצאה בזמן אמת על איכות וטיב העבודה כך שהוא מונע מעצמו חיכוכים מיותרים בעתיד על איכות העבודה. לדוגמא: קבלן איטום ביצע עבודת איטום על גג ששיטחו הינו 300 מ"ר לאחר סיום העבודה הקבלן ביצע המטרה על כל הגג בכדי לזהות ליקויים בעבודה בנוכחות ועד הבניין. לאחר קבלת תוצאה מספקת נפרדו הדיירים והקבלן לשלום אך עם בוא הגשם הראשון התגלו נזילות חמורות בדירת הגג. בדיקת הגג העלתה כי האיטום בוצע בצורה טובה אך הנזילות מגיעות ממעקות הגג (אשר היו סדוקים דבר אשר מצריך לבצע עבודת שיקום מעקה).

מקרה זה מוכיח לנו עד כמה בדיקות איטום חשובות בעיקר עבור הקבלן עצמו! אילולא בדיקת המטרה בסיום העבודה הקבלן היה מגיע לחיכוכים רבים עם הדיירים.

הערות

• אחת הבעיות המצויות בתחום איטום הגגות אשר מביא לשחיקה של החומר הינה בעיית השיפועים בגג. לעיתים אנשי מקצוע מיישמים את חומרי האיטום שלהם מבלי לבדוק שיפועים בגג ובכך מקצרים את אורך חיי האיטום בצורה משמעותית. הבעיה נפוצה בעיקר כשמיישמים חומרים אקריליים כדוגמת פוליגג אקרילפז וכדומה. חומרים אלו נשחקים ונהרסים ביתר קלות כאשר שכבת מים מצויות עליהם למשך זמן ממושך.

לפני יישום החומר יש לבצע שטיפה בגג ועל ידי כך לזהות שלוליות מצטברות אשר מעידות על שיפועים. במקרה זה יש למלא שלוליות אלו בחומרים המתאימים להביא את הגג לכדי ייבוש ולעשות בדיקה חוזרת עד לקבלת תוצאה רצויה.

בנוסף יש לוודא שבחיבור הגג למעקות מצויים רולקות אשר מונעים מהמים להצטבר בחיבורים וליצור נזילות עתידיות.

• עיקר עבודות האיטום מתבצעות לאחר גשם ראשון או בתקופת הגשמים בכלל כיוון שהדיירים מזהים את הנזילות בעיקר כשיורד גשם. בתקופה זו בדרך כלל אין המון ימי שמש דבר המסכן את איכות וטיב העבודה.

בחירת תאריך נכון לבצוע העבודה הינו מרכיב חיוני לקבלת תוצאה מושלמת. יש לוודא כי מסיום העבודה צפויים לפחות שני ימי שמש אשר ייבשו את הגג בצורה טובה (ישנם חומרים איכותיים אשר מתייבשים לאחר 6 שעות לכן כל מקרה לגופו והכל על פי הוראות הייצרן).

 

 >>חזרה לכתבות ומאמרים

אטימת גגות

אטימת גגות הוא תחום ונושא מאוד חשובים. גג שלא אטום כמו שצריך יגרום לרטיבות ועובש ונזק לבריאות ורכוש. לפני כל תחילת חורף או לפחות פעם בשנתיים מומלץ לבצע בדיקת איטום לגג שלכם. איטום גגות במרכז הוא מקצוע שהרבה קבלני איטום עוסקים בו ומבטיחים לספק עבודה טובה ואיכותית. קיימים כאלה שלא מספקים עבודה איכותית ופעולת האיטום למעשה לא אפקטיבית. וותק וניסיון הקבלן לרוב מעידים על איכות העבודה הצפויה, תעודות ואישורים גם מוסיפים לאמינות של החברה האוטמת.

יש תו תקן שמפרט איך ומה שלבי האיטום הנכונים ובאיזה חומרים צריך להשתמש. עבודה לפי ההנחיות תספק אטימת גגות נכונה ובטוחה. יש לבקש מהקבלן האוטם בדיקת הצפה בגמר העבודה ואחריות על העבודה. אטימת גגות מקצועית תספק שקט נפשי לתקופה שלמה בהתאם לחומר איטום הנבחר. חומרי האיטום נבדלים בינם בין השאר על משך זמן האיטום שהם מספקים.

אטימת גגות רלוונטית לא רק לבתים ישנים אלא גם למבנים חדשים שנראה שאין להם צורך בעבודת איטום או שאין צורך לבדוק כי הרי הבניין חדש. ובכן זה לא נכון כי גם בבניינים חדשים שכבת האיטום יכולה להיות במצב לא טוב, למשל מפגעי מזג אויר יוצא דופן, מפגיעות מכניות של חפצים ודריכות אנשים רבות מדי על שטח הגג או אפילו פעולת איטום לא איכותית של הקבלן עצמו וכן יש גם כאלו.

בעת חיפוש חברה לאטימת גגות אפשר לבדוק ברשת האינטרנט חוות דעת וביקורות. לדבר עם כמה חברות נבחרות ולעשות השוואה על תוצאות השיחה. חברות מקצועיות ומנוסות לא יהססו לספק שיחת ייעוץ תמציתית ועבודות איטום לדוגמא מלקוחות קודמים. עבודות לדוגמא אלו אפשר לראות הרבה פעמים גם באתרי האינטרנט של החברות איטום ולקבל מושג על מה מדובר.

למידע נוסף, צרו קשר איתנו וקבלו פתרון לאטימת הגג שלכם כבר עכשיו!


איטום גגות מרוצפים

איטום גגות הינה פעולה מן החשובות שבתחזוקת מבנה, בין אם זה בניין מגורים, מסחר, משרדים ועוד. אי שמירה על שלמות הגג תוביל בסופו של דבר לנזילות ורטיבות ומשם המצב יכול רק להידרדר. הזנחה של מצב הגג ודחיית הטיפול בו היא לא אפשרות טובה. העלויות לתיקון נזקים שנגרמו מאי טיפול בזמן יכולים להיות יותר גבוהים אלמלא היה מבוצע בזמן הנדרש. גגות בארץ יכולים להיות מרוצפים או לא מרוצפים, בשני המקרים יש צורך לדאוג לאיטום טוב שלהם.

 

פעולת איטום גגות במקרה שיש ריצוף קיים מבוצעת כאשר שכבת האיטום מיושמת על גבי המרצפות הקיימות. מצב של איטום על הריצוף הקיים היא האופציה הרווחת והיא אכן יותר מהירה וחסכונית מאחר ואין צורך בעבודה נוספת של הרמת האריחים של הרצפה. אבל חשוב לומר שמבחינת התקן פעולת איטום היותר נכונה היא הרמת הריצוף הקיים ואיטום מתחתיו ואז התקנת הריצוף בחזרה. במקרה האחרון שיטת האיטום האפקטיבית ביותר כיום היא איטום גגות ביריעות ביטומניות.

במקרה והתקבלה החלטה לבצע איטום גגות על גבי הריצוף הקיים, אזי הדבר יעשה בעזרת חומרי אטימה פוליאוריטנים על ידי מריחה, צביעה או התזה. חומרים אלו נצמדים טוב לשיש, קרמיקה, פורצלן ועוד. כמובן שגם כאן כמו בכל פעולת אטימה יש צורך להכין את המשטח מבחינת הסדר והניקיון ובלי חפצים מיותרים.
איטום גגות בדרך זאת מאפשר קבלת פתרון מהיר לבעיית רטיבות ונזילות מתחת למשטחים מרוצפים. כמו כן חומרי אטימה פוליאוריטנים מאופיינים ביכולת עמידות גבוהה בפני שריטות ושחיקה. מבחינה אסתטית הפעולה מאפשרת ליישם חומר אטימה שהוא צבעוני או שקוף לחלוטין ובסוף מתקבל מראה חלק ומבריק. חיסרון מסוים באפשרות זאת הוא שהמשטח המקורי של האריחים המקוריים משתנה.

איטום גגות בשיטה זאת היא פתרון לטווח הקצר ובטווח הארוך לקבלת איטום חזק יותר יהיה צורך בסופו של דבר להרים את המרצפות ולאטום בשיטה אחרת כדגומת איטום גגות ביריעות ביטומניות אשר נחשבת לשיטה יעילה מאוד כיום.

 

לייעוץ מקצועי ובחירת האפשרות המתאימה ביותר למצב וסוג הגג שלכם, צרו קשר איתנו, חברת גבהים המתמחה באיטום גגות מקצועי ואמין.

 

חשיבות איטום גגות במרכז ובשאר חלקי הארץ

 

פעולת איטום גגות במרכז הארץ לא שונה מפעולת איטום גגות בשארי חלקי הארץ. איטום גגות מספק הגנה משני דברים עיקריים והם מי הגשמים בעונת החורף וחום מקרני השמש בעונה החמה. גג שלא אטום כמו שצריך מאפשר לחום לחדור לתוך המבנה ולחממם מאוד את החלל הפנימי ולגרום לסבל מיותר לנמצאים בפנים. לחלק מאיתנו יצא לבקר בדירות מגורים בקומות האחרונות מתחת לגג והרבה שמו לב שמאוד חם בקיץ והמזגן פועל יותר מהרגיל.

כמו כן בעונת החורף גג לא אטום נותן למים של הגשמים לחדור לתוך הבניין בצורת רטיבות, עובש וכמובן נזילות במקרים חמורים יותר. ומי לא ראה או סבל מתופעות אלו., זהו מצב מאוד לא רצוי ובהחלט לא טוב ולא תקין. ההשלכות מאי טיפול באיטום גגות יכולות לבוא לידי ביטוי בנזקים לרכוש ולבריאות.
כאשר קיים מצב של נזילות זה יכול לבוא לידי ביטוי בקירות ובתקרות. מהתקרות בדרך כלל הטפטוף נופל ויוצר שלולית לא נעימה ברצפה וגם מגיע ישר לרהיטים ולחפצים הנמצאים מתחת ולא פעם העניין פשוט מסתיים בנזק שלא ניתן ולא כדאי מבחינה כלכלית לנסות לתקן. בקירות יהיו לרוב כתמים לא יפים, התנפחויות של שכבת הצבע ולבסוף גם התפוררות חלקים ונפלה שלהם לרצפה. לשים דליים זה אולי פתרון אבל הוא בהחלט זמני מאוד ולא מתאים לחיים המודרניים שרובנו חיים היום. למניעה יש צורך בפעולת איטום גגות במרכז הארץ ושאר חלקי המדינה מאחר וכולם סובלים מאותו מפגע ברמות שונות.

תופעה נוספת כאמור היא עובש. עובש נפוץ מאוד וההתחלה שלו בדרך כלל מתחילה גם מהקירות ומהתקרות. עובש הוא שם כולל למשפחה של פטריות הגדלות בסביבה עשירה של לחות ורטיבות. הוא נראה בצורה של כתמים שחורים מכל מיני גדלים וצורות. עובש מסוכן מאוד לבריאות וכמובן מסב גם נזק לרכוש. איטום גגות וקירות לקוי או לא תקין בהחלט מהווה מקור טוב להתפתחות עובש. גם אם נאוורר וננסה לנקות זהו פתרון זמני כי החדירה של המים לחלל הפנימי לא תעצור והתופעה תחזור על עצמה. איטום גגות בהחלט ימנע חדירת נוזלים ויפתור את בעיית העובש כאשר היא באה ממקור חיצוני.

איטום גגות במרכז כמו בכל האזורים האחרים בארץ צריך לבצע קבלן איטום מומחה ואמין. עבודת איטום גגות לא טובה תאלץ בטווח זמן קצר לבצע שוב איטום גגות על מנת להיפטר מהנזקים לעיל.

אתם יכולים לקבל ייעוץ לפתרון הטוב ביותר עבור הגג שלכם ללא התחייבות על ידי חברת גבהים איטום גגות. החברה בעלת וותק וניסיון רב ותשמח לספק לכם פתרון ושירות אדיב. צרו קשר כבר עכשיו.

Loading...