איטום גגות ביריעות ביטומניות


שטח הגג הוא החלק בבניין שמקבל באופן ישיר את מירב המים מהגשמים שנופלים ישירות על הגג. אי תחזוקה או בלאי ושחיקה טבעית, שמירה לא נאותה הכוללת בין השאר עבודת איטום גגות איכותית וחידוש האיטום, תוביל לנזילות ודליפות בטווח הקצר ורטיבות ועובש מתמשך בטווח הארוך. בסופו של דבר העניין יכול לגרום לפגיעה בשלמות המבנה, החפצים והרהיטים ופגיעה בבריאות. 

בין מגוון דרכי ושיטות איטום גגות הקיימים בשוק, איטום גגות ביריעות ביטומניות הוא אפקטיבי ביותר ובעל עלות תועלת גבוהה. יריעות ביטומניות מחזיקות מעמד ושומרות על אטימה להרבה שנים. הן דורשות תחזוקה פחותה יחסית לשיטות איטום אחרות. 

 

מה זה יריעות ביטומניות?

יריעות ביטומניות הן חומר שהוא תוצר לוואי של תהליך זיקוק הנפט עם תוספת של פולימרים משודרגים. היריעות עשויות משילוב של חומרים בעלי יכולת בידוד גבוהה. החומרים העיקריים הם הביטומן והשריון. הביטומן הופך לנוזלי בעת החימום ומתמצק חזרה והשריון משולב ביריעה למטרת הגנה על הביטומן מפני פגעי מזג האויר. היריעות באות בצורת גלילים גדולים יחסית אבל גמישים מספיק בשביל עבודת האטימה. הגודל הממוצע של היריעה הביטומנית הוא 1מ' רוחב על אורך של עד 20 מ' ועובי בין 4 ל 5 מ"מ. הן מודבקות למשטח על ידי שימוש במבער חם ומתאימות כמעט לכל סוגי ההגות בין אם מדובר על גג פח או אסבסט או פשוט גג בטון סנדרטי. בארץ איטום מרתפים ורצפות מבצעים בעזרת יריעות ביטומניות מסוג ה SBS ואיטום גגות ביריעות ביטומניות מסוג ה APP אשר הן יותר עמידות לנזקי מזג האויר כמו שמש בכמות גדולה.

 

יתרונות של יריעות ביטומניות:

- מספקות אטימה טובה לאורך זמן רב יחסית. כ 10 שנים.
- בעלות עמידות גבוהה לפגעי מזג האויר חורף / קיץ וטמפרטורות קצוניות של חום וקור.
- בעלות עמידות גבוהה לפגיעות מכאניות של חפצים ודריכה של בני אדם.
- מאפשרות אחסנה קלה. באות בצורת גלילים גמישים.
- באות בצבע אפור לבן המקטין את אפקט קליטת החום והתחממות הגג בתקופות חמות.
- מספקות יחס של עלות תועלת גבוה.
- התקנתן לא מלכלכת או גורמת לריח לא נעים. מדובר על עבודה נקיה ומסודרת.

חסרונות של יריעות ביטומניות:

- בעת איטום של גגות עם דודים, נדרש להרים אותם ולהרכיב בחזרה בגמר עבודת האיטום.
- אפשר להתקין אותן רק על איטום קודם מאותה משפחת חומרים או על תשתית המקורית של הגג.


בחברת גבהים מבצעים עבודות איטום גגות ביריעות ביטומניות על פי הנחיות התקן ומחזיקים בתעודת אוטם מורשה. מקצועיות, אמינות והגינות הן חלק מהשירות שלנו ללקוח. עובדינו עוברים קורסי הכשרה בנושאים אלו ומשתמשים בציוד איכותי לפי דרישות התקן ומשרד התמ"ת. אנחנו מספקים שירות אדיב ועבודה מקצועית. 


צרו קשר וקבלו ייעוץ ראשוני ללא התחייבות.


שאלות ותשובות נפוצות בנושא איטום גגות ביריעות ביטומניות:

שאלה: מתי עדיף להשתמש ביריעות ביטומניות?
תשובה: ניתן לאטום ביריעות ביטומניות על גגות בטון ועל גגות מצופים בזפת. לרוב לאיטום גגות משתמשים ביריעות ביטומניות מסוג הAPP.

שאלה: לכמה זמן מבצעים בדיקת הצפה לאחר האיטום?
תשובה: לאחר איטום ביריעות ביטומניות נהוג להציף את השטח למשך 72 שעות.

שאלה: האם אפשר לאטום ביריעות ביטומניות לבד?
תשובה: אם יודעים מה בדיוק צריך לעשות אז תאורטית אפשר. אבל, איטום על ידי בעל מקצוע שזה תחום עיסוקו יבטיח  
          איכות איטום 
משמעותית יותר גבוה ובטוח יותר. בביצוע לבד אנחנו חשופים לטעויות של חוסר ניסיון.

שאלה: למה יריעות ביטומניות ולא חומר איטום גגות אחר?
תשובה: יריעות ביטומניות מחזיקות מעמד בערך כעשר שנים, לכן אין צורך לחדש איטום כל שנתיים בממוצע.
         בנוסף השיטת התקנה מהירה ופשוטה יחסית. למי שמעוניין אפשר לראות על גבי היריעה את המרכיבים שלה.

 

שאלה: מתי הכי טוב לאטום את הגג ביריעות ביטומניות?
תשובה: לפני תחילת החורף ולפני תחילת הגשמים. תקופת הקיץ החמה והיבשה היא הכי טובה לעבודת איטום גג.


שאלה: איך יודעים שהיריעה שהקבלן שלי משתמש בה היא איכותית?
תשובה: ביריעות ביטומניות איכותיות קיים תו תקן, ישראלי או אירופאי, שניתן לראות בירור על היריעה.

 

שאלה: על איזה גגות ניתן להתקין יריעות ביטומניות?
תשובה: יריעות ביטומניות אפשר לשים על גגות חדשים - בטקל או בטון, ועל גגות עם איטום קודם של זפת. על גגות בטון יש             תחילה לשים שכבת  יסוד של זפת או שכבה ביטומנית וגגות מזופתים ישנים צריך להוסיף שכבה ביטומנית גם לכיסוי             הקטעים עם סיד וקטעים שחוקים אשר אין להם חומר מתאים ליריעות ביטומניות.

 

שאלה:התקנת יריעות ביטומניות בגגות מרוצפים?
תשובה: גם בגגות מרוצפים אפשר להתקין יריעות ביטומניות אבל חייבים להרים את המרצפות. כל אופציה אחרת היא לא                 מקצועית, לא איכותית וכמובן לא תספק את האיטום הנכון.


שאלה: האם יש חומר איטום גגות יותר עמיד מאשר יריעות ביטומניות?
תשובה: לא, כיום יריעות ביטומניות הן חומר איטום העמיד ביותר מבין כל שאר חומרי ושיטות האיטום.

 

שאלה: איזה סוגי מבנים מתאימים לאטום ביריעות ביטומניות?
תשובה: איטום גגות ביריעות ביטומניות מתאים לבתים פרטיים, מוסדות, מפעלים, בנייני מגורים משותפים, מבנים ובניינים                ציבוריים או גדולים. למעשה איטום ביריעות ביטומניות טוב מאוד לכל סוג משטח מאחר והאיטום בשיטה זאת נעשה על          ידי התאמה לסוג המשטח הנאטם כלומר אפשר פשוט לחתוך את היריעות לגודל המתאים לשטח המיועד לאיטום.

 

מה עושים כאשר אוטמים ביריעות ביטומניות?

קיים תו תקן לאיטום גגות ביריעות ביטומניות. עיקר שלבי האיטום באופן כללי:

 * יש לסדר ולנקות את המשטח לפני ההנחה של היריעות. לסלק כל חפץ מיותר, לתקן שברים בבטון ובטיח. לוודא שחומר האיטום הקודם הוא ממשפחת החומרים הביטומניים אחרת לא תהיה האחזות טובה והאטימה תיפגע. לדוגמא יריעות ביטומניות יאחזו טוב כמובן ליריעות ביטומניות או גם לזפת. אם האיטום הקודם פגום יש לתקן אותו. אם חומר האיטום הקודם שונה מהנוכחי אזי יש להסיר לגמרי ולהניח את החדש על התשתית המקורית של הגג.  

* כמו כן יש למרוח חומר ראשוני, פריימר, שמסייע לקליטה טובה יותר של היריעות הביטומניות. על פי ההנחיות לאיטום גגות העובי של היריעות צריך להיות מינימום של 5 מ"מ. כאמור קיימים בשוק גם יריעות ביטומניות בעובי של 4 מ"מ אבל בהם יותר משתמשים לאיטום מרתפים, מקלטים ורצפות. בנוסף את היריעות יש לפרוש בשתי שכבות. צריכה להיות חפיפה של 10 ס"מ בין היריעות בשביל אטימה טובה.

* את היריעות הביטומניות מצמידים על ידי הלחמה עם מבער הגז. מחממים גם את היריעות וגם את השטח המיועד. יש להקפיד על טמפרטורת חימום נכונה על מנת לא לפגוע בחומר האיטום. בגמר העבודה ניתן להציף את הגג ל72 שעות ואם אין נזילה או דליפה אז האיטום הצליח.

*נהוג לתת עשר שנים אחריות על איטום גגות ביריעות ביטומניות. אחד היתרונות של היריעות הביטומניות הוא שהן מצופות חומר אפור שעוזר למנוע התחממות יתרה בעונה החמה. לעומת חומרים אחרים לדוגמא זפת שכולה שחורה ונורא סופגת חום. לפתרון הבעיה מורחים אגרגט לבן שעוזר למנוע את ההתחממות. על יריעות ביטומניות יש שצובעים כ 3 שכבות של צבע לבן בנוסף, למניעה טובה יותר של ספיגת החום.

 

חשוב שעבודת האיטום תבוצע בשלבים ובדרך הנכונה. איטום לא מקצועי לא רק שלא יספק הגנה ממים אלא יגרור הוצאות כספיות נוספות לצורך תיקון ואיטום טוב. קבלן איטום אשר מחזיק בתעודת אוטם מורשה, עובד על פי הנחיות התו תקן, מעביר הכשרות לעובדים ומשתמש עם חומרים איכותיים, יספק עבודת איטום נכונה ומקצועית. המלצות ועבודות קודמות לדוגמא יכולות להעיד על קיום הדברים הנ"ל.


צרו קשר או השאירו פרטים למידע אשר יעזור לכם לאטום את הגג ולא לסבול מנזילות, דליפות מים, רטיבות ועובש.

 

איטום גגות ביריעות ביטומניות

 

שירותים נוספים:

  איטום מבנים

  שיקום מבנים

  התקנת שלטים

  הרחקת יונים

  ניקיון ושטיפת מבנים חיצוני

 איטום גגות

 חיזוק אבני שיש